Kòntakt

jô
Mateùsz Titës Meyer
deya001@gmial.com
kòrbiónka (plëstu-plëstu) : 6154213
pò tel. pisac na jedno z wëższich.

6 thoughts on “Kòntakt”

 1. Witóm Titës,
  co sã z tobą dzeje? Nie mdzesz ju grac w Pelplinie? Widzã, że jes baro aktiwny w kaszëbiznie

  Do ùczëcô, do ùzdrzeniô
  Edyta Giermek

 2. O Hej Edita! 🙂
  Dôwno jesmë sã nie widzelë!
  Jem na sztudiach na GÙ ë móm za wiele robòtë tuwò ë w tim najim kaszëbsczim swiece 😉 Nie móm nawetk dze grac, tej mùszôł jem póczi co zrezignowac z DSO w Peplinu. Mëszlã, że mòże za rok wrócã ë skùńczã tą szkòłã… Ale póczi co i tak nie widzã nigdze parafie, dze bë òrganista béł brëkòwny.

 3. Hej!
  Dzãka za Twòją starnã. Bãdã zazérac. Nie mëszla nawetka że je tak wiele kaszëbsczich blogów. Kaszëbizna żëje!! To fejn. I to mie sã baro widzy…
  Wszëtczégò bëlnégò na UG. Jes na kaszëbsczim òddzélu?
  Pa
  E

 4. Szkoda, że niniejsza stronka jest nieco izolowana od reszty Polski… Są tacy, którzy mieszkają np. w górach i nie znają kaszubskiego, a chcieliby poznać kulturę i społeczność Kaszub…. Jak to zrobić nie znając dialektu?
  Dodam, że prowadzę radio netowe i często puszczam kaszubskie melodie “ani w ząb” nie rozumiejąc słów 😀
  Pozdrawiam

 5. Witam!
  Właściwie to takie są założenia twórców stron pod domeną kaszubia.com, aby możliwie wszystko co się da było tu publikowane po kaszubsku. Jak poznać Kaszuby nie znając języka? (Zaznaczam, że języka, nie dialektu, gdyż kaszubski ma 73 dialekty, lecz jest językiem ;)) Proponuję na początek poczytać nieco na stronie naszekaszuby.pl. Warto też odwiedzić strony, które można znaleźć w zakładce z linkami po prawej stronie na tej stronie.
  Mogę podpytać co to za melodie? Biesiada, czy może jakiś młodzieżowy przytup w stylu The Damrockers, Bubliczki, etc? 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This website uses cookies to offer you the best experience online. By continuing to use our website, you agree to the use of cookies.